OCHLPENIE

Trvalá fotoepilácia

Trendom súčasnej doby je nielen dokonalá postava a tvár, ale aj hladké telo bez chĺpkov. Upravenú mužskú bradu považujeme za módny doplnok, no chĺpky na tvári žien sú hotová pohroma. Najmä ak nejde o jeden – dva chĺpky, ktoré si možno jednoducho a rýchlo odstrániť aj pinzetou. V SATIN BEAUTY Vám preto prinášame trvalé odstránenie neželaného ochlpenia pomocou laserovej epilácie.

epilácia

EPILÁCIA DIÓDOVÝM LASEROM

SATIN BEAUTY pracujeme s prístrojom najnovšej generácie využívaným po celom svete. Laserová epilácia diódovým laserom pracuje na princípe selektívnej fototermolýzy (z gréckeho slova foto – svetlo, termo – teplo, lysis – zničenie). Prístroj produkuje svetelné žiarenie vlnovej dĺžky 808nm, citlivé na farbivo vlasového chĺpku – melanín. Svetelný lúč prenikne ku korienku chĺpku (folikulu), reaguje s jeho farbivom a zmenou svetelného žiarenia na tepelnú energiu dochádza k zahriatiu vlasového korienka na extrémne vysokú teplotu a jeho definitívnemu zničeniu.

 

Vlasy aj chĺpky v priebehu svojho života prechádzajú určitými rastovými cyklami. Pre úspešný výsledok epilácie je potrebné zasiahnuť vlas/chlp v jeho aktívnej rastovej fáze (anagénej), kedy obsahuje najviac farbiva. Percento korienkov v aktívnej fáze je na jednotlivých častiach tela rôzne. Ostatné korienky (cca 75-85%) na danej časti tela sú v kľudovej fáze (telogénej). Korienky v kľudovej fáze sa skôr či neskôr prebudia a začnú z nich rásť chlpy. Preto je potrebné epiláciu niekoľkokrát opakovať s dostatočným odstupom 4-6 týždňov.

 

Na laserovú epiláciu je vhodná neopálená pokožka. Časti tela vystavené priamemu či nepriamemu slnečnému žiareniu je potrebné chrániť krémom s vyšším ochranným faktorom SPF50. Chĺpky nesmú byť depilované strojčekom ani akoukoľvek inou metódou, ktorá chĺpky vytrháva, minimálne 6 týždňov pred zákrokom. Chĺpky môžu byť len holené žiletkou alebo zastrihávané nožničkami.

V priemere je laserovú epiláciu potrebné zopakovať 6 – 8 krát, v 4 – 6 týždňových intervaloch.

 

V nízkom percente prípadov, v závislosti na individuálnych vlastnostiach pokožky a ochlpenia, môže byť počet potrebných opakovaní epilácie vyšší ako je priemer. Laserová epilácia môže byť sprevádzaná miernou reakciou pokožky – začervenaním, ktoré do pár hodín po zákroku zmizne. Po zákroku sa po dobu 2-3 týždňov neodporúča opaľovanie, návšteva sauny, vírivky, bazéna. Dôležité je tiež požívať na epilované časti tela vystavené slnečnému žiareniu krém s vysokým ochranným faktorom SPF50.

Laserová epilácia odstraňuje nežiaduce ochlpenie natrvalo. Avšak, vzhľadom k fyziológii chlpu (viď vyššie) a mnohým ďalším faktorom, ktoré ovplyvňujú rast chlpu (hormonálna nestabilita, endokrinologické poruchy, gynekologické ochorenia, …) môže dôjsť v ojedinelých prípadoch k obnove rastu ochlpenia. Chĺpky budú ale jemnejšie, svetlejšie a esteticky nezávadné.

Kontraindikácie – kedy sa nesmie epilovať

Žiadne absolútne kontraindikácie (dôvody), prečo sa nesmie epilovať známe nie sú. Opatrný však treba byť v nasledujúcich prípadoch:

 • u ľudí, ktorým sa tvoria hypertrofické a keloidné jazvy
 • v prípadoch aktívneho alebo častého výskytu herpetickej infekcie na epilovanej oblasti
 • 6 týždňov po použití epilačných metód, pri ktorých sa vytrháva korienok chlpu (epilácia voskom, vytrhávanie pinzetou, vytrhávanie strojčekom)
 • 6 mesiacov po celkovom používaní prírodných alebo syntetických derivátov vitamínu A
 • v prípade lokálneho používania retinoidov alebo bieliacich prípravkov: hydrochinon (stačí vysadiť 2 týždne pred zákrokom)
 • niekoľko mesiacov pred zákrokom sa taktiež neodporúča brať prípravky s vysokým obsahom beta karoténu
 • počas tehotenstva laserovú epiláciu nedoporučujeme

Prečo práve toto ošetrenie?

 • najpohodlnejšia a najúčinnejšia epilačná metóda
 • vynikajúce estetické výsledky
 • dlhodobé trvalé výsledky
 • vyspelá technológia kontaktného chladenia pre komfort klienta
 • vhodné ošetrenie pre všetky lokality na tele
Call Now Button