CHEMICKÝ PEELING

Chemický peeling

Patrí medzi povrchovo pôsobiace revitalizačné metódy, jeho cieľom je povrchové omladenie pleti vedúce k jej rozjasneniu, zosvetleniu a jemnému vypnutiu. Pôsobením roztokov chemického peelingu sa odlučujú povrchové odumreté bunky a nahrádzajú ich nové bunky zo spodnejších vrstiev pokožky.

Chemický peeling aplikujeme k omladeniu pokožky alebo k eliminovaniu drobných nedostatkov na pleti. Redukuje akné, rozšírené póry, znižuje tvorbu mazu, zmierňuje povrchové pigmentácie a jemné vrásky. Pozitívne pôsobí na aktiváciu znovutvorby kolagénu.

Vzhľadom k tomu, že pleť sa po ošetrení ľahko vysušuje, je toto ošetrenie vhodnejšie pre klientov s mastnejšou pleťou alebo aknóznou pleťou. Pre dosiahnutie efektu je potrebná séria viacerých ošetrení.

Po ošetrení chemickým peelingom je zväčša pokožka začervenaná. Pár dní po ošetrení môže byť pleť suchšia ako obyčajne a je potrebné ju ošetrovať vhodným hydratačným krémom, ideálne viackrát denne. Nevyhnutné je po ošetrení chrániť ošetrovanú lokalitu pred UV žiarením opaľovacím krémom s vysokým UV faktorom.

BioRePeelCl3

Ide o úplnú novinku na slovenskom trhu  – chemický peeling, ktorý je možné aplikovať celoročne, a teda aj v lete.

BioRePeelCl3 je inovatívny dvojfázový patentovaný prostriedok s biostimulačným, revitalizačným a peelingovým účinkom. Vďaka exfoliačnému a keratolytickému pôsobeniu (= odstránenie bradavíc, mozoľov a iných kožných lézií) podporuje BioRePeelCl3 bunkovú zmenu a  odstraňuje vonkajšie bunky zrohovatenej vrstvy so selektívnym pôsobením na väzbové spojenia korneocytov. Dermo-funkčnosť aktívnych zložiek prispieva k hlbokej stimulácii procesov obnovy a biosyntézy pokožky, čo je nevyhnutné na potlačenie účinkov starnutia pokožky a oxidačného poškodenia vyvolaného UV žiarením a znečistením.

Po ošetrení 1 deň nepoužívajte make-up; 7 dní vynechajte saunu, horúci kúpeľ, bazén, tepelné ošetrenia; na 14 dní vylúčte solárium a pobyt na priamom slnku. Samozrejmosťou je denné používanie výživného lipidového krému a ochranného krému s vysokým ochranným faktorom OF50.

Ošetrenie odporúčame absolvovať každých 10-14 dní, celkom 4–6 sedení, v závislosti na priebehu liečby.

Call Now Button